Kolagen w tabletkach a działanie na stawy

Witam Państwa, chciałbym się zapytać czy zawarty w tabletkach kolagen działa? Mam tu na myśli działanie kolagenu w tabletkach na stawy, jak również na cerę. A jeśli nie działa optymalnie to czy zwykła żelatyna spełni tu swoje zadanie? Tylko nie wiem czy w konsystencji galarety czy np wymieszać w szklance wody i wypić. Wiem, że dużo kolagenu maja nóżki kurze, ale to nie zbyt komfortowo je jeść,wolałbym prostszy sposób i wydaje mi się, że najlepszy byłby właśnie kolagen w tabletkach. W tym przypadku mam jednak wątpliwości co do jego działania. Czy kolagen w tabletkach rzeczywiście jest skuteczny? Czy spełnia swoją rolę równie dobrze jak kolagen zawarty na przykład w galarecie czy kurzych nóżkach? I przy okazji chciałabym dopytać jakie właściwie korzyści dla zdrowia płyną z przyjmowania kolagenu? Z góry dziękuję za pomoc w mojej sprawie i pozdrawiam.

Kolagen słabo się wchłania ale w suplementacji można uzyskać dobre efekty.
Dawki, które powinno się zażywać to:

- glukozamina ( najczęściej siarczan glukozaminy ) – od 1500 – 2000 mg/ dziennie
- chondroityna ( najczęsciej siarczan chondrointyny ) – od 1200 – 1500 mg/ dziennie
- kolagen ( najczęściej typu II ) – zwyczajowo stosowana dawka to 150 – 250 mg/ dziennie
- kwasy Omega ( najlepsze z tłustych ryb morskich ) – 400 – 700 mg/ dziennie
to plus witamina C to fajny zestaw który może pomóc.
dawka wit C to ok 1gr dziennie.
Naturalny kolagen można spożyć w postaci tzw. zimnych nóżek ale tam uzyskamy mieszaninę kolagenów a najlepszy dla nas jest kolagen II. Najlepiej przysfajalny kolagen jest w postaci płynnej.
Jeśli będziemy spożywać sam kolagen to zostanie on szybko strawiony i rozłożony w takim pakiecie jak wyżej choć część staje się bioprzyswajalna.
Pozdrawiam