Kołatania serca a menopauza

Witam. Ostatnio bardzo często mam kołatania serca, przy tym odczuwam lęki że za chwilę coś mi się stanie. Mam 43 lata nie miesiączkuję już , czy może to być przyczyna menapauzy, czy stresu? Gdy mam te "ataki" biore pół tabletki ataraxu 25mg i przechodzi. Czy to minie czy raczej nie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, przyczyną dolegliwości mogą być obie wymienione przyczyny. Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego i dalsza diagnostyka. Pozdrawiam.