Kołatania serca i lęk przed osobą

witam mam powazny problem napisał do mnie czlowiek ktorego sie obwiam i w tym momencie zaczelem panikowac chodz wiem ze jest dlaeko strasznie sie boje serce bije mi 10 razy zybciej co moge zrobic prosze odp na eamil prosze

Dzień dobry!

Taka reakcja na stres jest naturalna i prawidłowa. Kiedy się boimy - ciało reaguje objawami lęku (napięcie, szybsze bicie serce, drżenie ciała, pocenie się itp.). To brak tych reakcji byłby niepokojący.
Zazwyczaj potrzebujemy chwili (dłuższej lub krótszej) aby się uspokoić, ukoić nerwy, "dojść do siebie". Może w tym pomóc spokojne, racjonalne myślenie, zapewnienie sobie bezpieczeństwa, otrzymanie wsparcia i pomocy od bliskich oraz rozpoczęcie rozwiązywania problemu, który był przyczyną stresu.

Pozdrawiam!

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza