Kołatania serca i zawroty głowy u 40-latki

Witam mam problem ,od dluzszego czasu mam dziwne kolatania serca raz szybkie a po chwili wolne do tego zawroty glowy ...ale najgorsze bylo dzisiejszej nocy nie moglam spac dziwne rzeczy dzieja sie z konczynami musze je mocno napinac bo tak jak bym mi odplywaly rece i nogi do tego okropne uczucie jak by mi ktos zabieral powietrze jakby jakis chwilowy bezdech .Bardzo prosze o pomoc ,czego to moga byc objawy dochodzi jeszcze zmeczenie zero energii . Ewa

Pani opis nie jest charakterystyczny dla konkretnej choroby. Można pomyśleć o zaburzeniach rytmu serca. Przyczyny zaburzeń rytmu mogą być bardzo rozmaite. Część z Pani dolegliwości można też zaliczyć do tzw zaburzeń "nerwicowych". Myślę, że wizyta u lekarza będzie jednak konieczna. Trzeba ogólnego badania, zrobienia EKG, ewentualnie badanie morfologii krwi, badanie w kierunku zaburzeń tarczycy itp.