Kołatania serca przy zaburzeniach lękowych

Cierpię na zaburzenia lękowe, ostatnio zaburzenia paniki poza domem tak, że praktycznie nie wychodzę nawet do sklepu. Psychiatra kiedyś zapisał mi Nexpram, ale po przeczytaniu ulotki wahałam się, czy go brać - nie powinno się go brać w zaburzeniach rytmu serca, a ja mam kołatania serca, zmiany rytmu, częste tachykardie, często też wieczorem tętno ok.50, mocne zawroty głowy gdy wstaję itd. EKG ok, echo - ślad. niedomykalność zastawek. Kardiologa mam 27.09 i nie wiem, czy brać te tabletki...?

Pisze Pani, że psychiatra kiedyś zapisał Pani te tabletki. Kiedy dokładnie to było? I czy mówiła mu Pani o dolegliwościach kardiologicznych? Jeżeli wizyta była dawno temu to wskazane jest jej powtórzenie.
Objawy które Pani opisuje najprawdopodobniej mają związek z zaburzeniami lękowymi, dlatego wskazana jest też konsultacja psychologiczna i być może podjęcie terapii.
Bardzo dobrze, że zapisała się Pani do kardiologa. Natomiast co do brania tabletek, to powinno się je stosować tylko i wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza, więc najlepiej będzie jak zasięgnie Pani jego opinii w tej kwestii.

Pozdrawiam serdecznie.

Szanowna Pani,
Z dużym prawdopodobieństwem objawy przez Panią opisywane są skutkiem napadów paniki. Wizyta u kardiologa jest bardzo wskazana, ale do tego czasu zalecałabym zastosowanie się do poleceń psychiatry. Rozumiem, że przedstawiła Pani objawy sercowe psychiatrze i był on świadomy Pani dolegliwości w momencie rekomendowania leku (kołatania serca, zmiany rytmu, tachykardie).