Kołatania serca, przyspieszony puls i wyniki badania serca

Witam,będąc w ciąży (dokładnie urodziłam w sierpniu 2013r.) w 22 tc zaczeły pojawiać się kołatania serca, przyspieszony puls (powyżej 100uderzeń/min.), a ciśnienie przy tym było bardzo niskie 90/60,czasem 80/50. Po badaniach stwierdzono tachykardię serca oraz lekkie niedomknięie zastawki mitralnej serca. Po pół roku poszłam na kontolę EKG, serce znów kołacze, daje uczucie jakby ucisku, miałam robiony holter 24h, wyszło że serce zbyt szybko pracuje. Po kolejnym badaniu - echo serca, lekarka potwierdziła że zastawka jest niedomknięta i występuje mała fala zwrotna. Później dopatrzyła się (nazwała to naczyniak) w przegrodzie międzykomowrowej, ale na opisie nazwała : wiotka przegroda międzykomorowa, przecieku nie uwidoczniono. Mam mieś kontrolę za 3 lata (echo serca). Moje pytanie brzmi, czy przeciek jest możliwy ale w trakcie badania nie zauważony? Mam wrażenie,że okolica mostka czasem uciska, zdarza się ze reka mi drętwieje do palców, ale lekarz twierdzi,że to nie wina serca. Prosze o poradę, czy faktycznie tak jest. Dziekuje i pozdrawiam. B.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie powinna Pani zaufać lekarzowi u którego się Pani diagnozowała Szansa, że przeciek nie został zauważony jest znikoma a opisane objawy nie wydają się mieć związku z sercem.