Kołatanie serca a arytmia serca

witam,moje pytanie jest związane z kołataniem serca,od pięciu miesięcy mam kołatanie serca przeskakiwanie ,walenie chwilami,do tego jak jeden dzień się wysile np.więcej w domu coś posprzątam ,to następne dni jestem bez sił jak się bardziej zdenerwuje to też,i przy tym cały czas slysze bicie serca w żyłach na szyji i w przełyku,biorę propranolol 2 razy dziennie po 20mg lub 3 razy jak jest gorzej ale czuję się cały czas słabo niewiem czy to nerwica czy może układ krążenia czy arytmia prosze o rade

Witam! W tej sytuacji wskazane jest wykonanie badania holter ekg, czyli 24-godzinnego monitorowania zapisu ekg. Analiza zapisu umożliwi obiektywne stwierdzenie, czy rzeczywiście mamy do czynienia z arytmią.