Kołatanie serca a niepokój

Od jakiegoś czasu mam dziwne napady,ogarnia mnie jakiś niepokój i bardzo dziwne uczucie w klatce piersiowej i jakby kołatanie serca.nieraz budze Sie z wysokim ciśnieniem 158/105 i muszę brać tabletkę na obnizenie nie byłam jeszcze u lekarza.czasami mam bardzo nerwowe dni a wieczorami moglabym z tych nerwów Sie gdzieś zaszyc w kącie i płakać. Juz sama nie wiem co mam o tym myśleć. Proszę o poradę.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Przy takich objawach wskazana jest konsultacja u lekarza POZ lub kardiologa i wykonanie ekg i innych badań (hotel, echo serca). Takie objawy mogą dawać np. arytmie serca.