Kołatanie serca bez wysiłku

Witam mam 19 lat kilka razy się zdażyło tak że byłam w pracy robiłam jakąś prostą czynność bez żadnego wysiłku i nagle zaczeło mi strasznie mocno bić serce , zrobiło mi się słabo , wystąpił zimny pot , i ból klatki piersiowej całej , i gdy usiadłam na krześle cała się trzęsłam tak jak bym biła rytmicznie z secem , patrząc na zegarek serce mocno i szybko biło ok 20 minut , czy to przedwczesny zawał , dodam że byłam z tym u lekarza rodzinnego ale nie skerowł na żadne badania , . edyta 19

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Objawy nie sugerują zawału serca. Warto wykonać badanie EKG zwłaszcza w momencie kiedy odczuwa Pani dolegliwości, a jeśli się to nie uda rozważyć badanie Holter EKG. W różnicowaniu należy także brać pod uwagę nerwicę z somatyzacją.