Kołatanie serca, drętwienie ręki oraz panika

Witam . przed chwila miałem objawy podobne do tych wszystkich wymienionych jestem w pracy siedzę spokojnie nagle serce zaczęło walić dretwienie ręki lewej i nogi wspomnę ze mam nadciśnienie i panika ze może coś mi się stać sucho w ustach zadzwoniłem na pogotowie ponieważ nie przechodziło wcześniej jak miałem takie coś to po chwili przechodziło przyjechali ciśnienie miałem 160/90 puls 100 powiedzieli żebym się uspokoił sali tabletkę pod język i tyle . co to może być to się powtarza co jakiś czas

Witam,
Prawdopodobnie był to napad lęku. Należy w tej sytuacji zacząć diagnostykę u lekarza POZ - podstawowe badania laboratoryjne, EKG itd. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości konsultacja u odpowiedniego specjalisty (kardiolog, endokrynolog). Po wykonaniu badań diagnostycznych i ich prawidłowych wynikach wizyta u psychiatry. Po badaniu lekarz może zalecić psychoterapię lub/i farmakoterapię.
Pozdrawiam.