Kołatanie serca, drżenie rąk a możliwe przyczyny

Witam. Od jakiegoś czasu zdarza mi się czasem w nocy nadmierna potliwość. Budzę się wtedy na skutek uczucia oblanego ciała potem (jestem po prostu mokra). Do tego podczas snu dokucza mi drętwienie głównie górnych kończyn. Czasem odczuwam kołatanie serca. Jestem niskociśnieniowcem (110/60),moje najczęstsze tętno to 55-60 uderzeń na minutę. Głównie popołudniami,czuję się ospała,zmęczona i śpiąca,nie mam siły na jakikolwiek wysiłek fizyczny. Wstydzę się,gdy trzęsie mi się ręka,gdy podaję dokument.

Polecam zgłosić się do lekarza POZ, który zleci niezbędne podstawowe badania lekarskie. Dzieki nim będzie można podjać działania przeciwdziałające Pani dolegliwościom. Jeżeli jednak badania nie wykażą fizjologicznego, somatycznego podłoża problemów, polecam udać się do psychologa, lub psychiatry w celu wykluczenia lub potwierdzenia zaburzeń psychologicznych, np. nerwicy. Powodzenia.