kołatanie serca, duszności - czy ktoś wie co mi dolega?

Witam, mam 24 lata i od pewnego czasu, może ok. 4-6 miesięcy, dolega mi częste kołatanie serca - bylem na ekg i lekarz powiedział, że wszystko w porządku. Ostatnio dokucza mi to praktycznie codziennie, do tego doszły duszności i czasem ból lewej łopatki. Dzięki i pozdrawiam.
24 LAT ponad rok temu

Witam.

Silny stres bądź lęk, leżące u źródła większości zaburzeń nerwicowych,  często objawiają się  uczuciem duszności, kołatania serca czy bezsenności. Jeżeli lekarz stwierdził, iż wszelkie wyniki badań są prawidłowe, przyczyny Pana dolegliwości są najprawdopodobniej natury psychicznej. Proszę umówić się na konsultację z psychologiem.

Pozdrawiam.