Kołatanie serca - gdzie leży przyczyna?

Mama ma 57 lat, od paru dni ma uczucie kołatania serca. Była w szpitalu kilkakrotnie, robiła badanie ekg, wyszło w porządku, nie stwierdzono z niego, żeby występowała arytmia, więc odesłali mamę do domu. Pomimo tego mama dalej odczuwa kołatanie serca. Dodam jeszcze, że mama bierze leki na nadciśnienie. Bardzo się martwię, chciałabym pomóc mamie, tylko nie wiem jak. Lekarze z pogotowia odsyłają nas z kwitkiem, a mama dalej ma to kołatanie. Co to może być? Proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Witam serdecznie,
Kołatania serca mogą być związane z chorobami układu sercowo-naczyniowego, chorobami tarczycy, zaburzeniami elektrolitowymi, niedokrwistością.
Należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz zbadanie pacjentki. Możliwe wówczas będzie zlecenie badań dodatkowych. Być może wskazana będzie konsultacja kardiologiczna.
Pozdrawiam