Kołatanie serca i bóle z lewej strony mostka

Witam, mam na imię Michał. Mam 27 lat. Od roku, może 2 lat, serce bije mi czasami jakby się dławiło, przestaje na chwile i potem uderza z impetem. Kołacze, czasami uderza tak mocno, że słychać je z klatki. Do tego miewam bóle z lewej strony klatki, czasami ale rzadko czuję jak mostek jest "ciepły". Dzieje się to jak się kładę, czasami jak się schylam. Jak np. coś pije lub spożywam alkohol. Lub gdzieś idę. Ostatnio doszły do tego bóle z tyłu głowy. Rano wstaje to mam zamglone oczy. Nigdzie z tym nie byłem. Co to jest i jak temu zapobiec?

Witam! Opisane dolegliwości mogą sugerować kilka przyczyn. Objawy ze strony serca mogą sugerować zaburzenia rytmu serca. W związku z tym konieczne jest wykonanie EKG spoczynkowego oraz ewentualnie Holtera EKG (24 godzinne monitorowanie rytmu serca). Po określeniu ewentualnych nieprawidłowości będzie można powiedzieć coś więcej. Ból w okolicy potylicznej głowy sugeruje podłoże nadciśnieniowe, dlatego wskazane jest wykonanie pomiaru ciśnienia (najlepiej kilku dziennie), szczególnie w czasie występowania dolegliwości. Ogólnie wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego w celu zebrania dokładnego wywiadu, przeprowadzenia badania fizykalnego oraz wykonania badań dodatkowych (morfologia krwi, badanie ogólne moczu, OB, CRP, AST, ALT, kreatynina, EKG, Holter EKG, TSH). Pozdrawiam serdecznie!