Kołatanie serca i niski poziom żelaza a możliwe przyczyny

Od 2 lat jestem diagnozowana z powodu niskiego poziomu żelaza. Zaczęło się od codziennych kołatań serca, które rzekomo związane są z poziomem żelaza. W EKG występują niespecyficzne zmiany (niewielkie obniżenie odcinka ST i skrócenie odcinka PQ), które kardiolodzy uznają za niegroźne. Test wysiłkowy, UKG, tarczyca, USG brzucha, gastroskopia, wchłanianie żelaza ok. Brak pasożytów i krwi utajonej. Jakie jeszcze badania można wykonać, żeby znaleźć przyczynę kołatań i niskiego poziomu żelaza?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponowałbym sprawdzenie morfologii krwi pod kątem infekcji, czy nie ma też może jakiejś choroby układowej? Ciężko nie widząc pacjenta coś więcej wymyślać. Na pierwszy rzut oka, na powyższe badania to wydaje się, że wszystko co ważniejsze zostało sprawdzone. Czy np. suplementacja żelazem nie powodowała wzrostu żelaza?