Kołatanie serca i ucisk w klatce piersiowej u 20-latka

Proszę o poradę. Mam 21 lat, ćwiczę na siłowni. Od około 4 miesięcy mam ciśnienie 140/60, kołatanie serca i dość mocny ból i ucisk w klatce piersiowej. Nie palę, nie piję alkoholu i kawy. Miałem robione ekg, wyszło w porządku. Jaka może być tego przyczyna? Do jakiego specjalisty powinienem się udać. Kłucie w klatce jest dość mocne i uciążliwe, ostatnio czuję się gorzej.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. W celu wykluczenia schorzeń układu krążenia sugeruję konsultację ze specjalistą kardiologiem. Do czasu wyjaśnienia przyczyny objawów proszę ograniczyć intensywne ćwiczenia fizyczne.