Kołatanie serca, lęki a palenie marihuany

Witam, mam 21 lat, od jakiś 3 miesięcy mam bardzo nasilone czeste kołatanie serca, głębokie lęki, strach przed podjęciem działania, ogromny lęk przed podjęciem pracy, paliłem marihuane ponad 4 lata ( od 4 miesiecy nie palę i już na pewno nie zapale bo przestało sprawiać mi to radość) natomiast nie uważam że to marihuana jest głównym powodem ponieważ zawsze byłem skryty niepewny, wszystko przeżywałem i miałem obawy natomiast na pewno marihuana spotęgowała ten problem, proszę o pomoc. Pozdrawiam

Proponuję udać się do lekarza internisty na badania ogólne, aby wykluczyć choroby somatyczne a także do psychologa, by rozpocząć pracę nad lękami.

W opisanej przez Pana sytuacji proponuję działanie kilkutorowe, gdyż postawienie jednoznacznej diagnozy na bazie podanych informacji, jest niemożliwe.
Kołatanie serca może być spowodowane wieloma czynnikami, w tym również stresem. Zachęcam jednak do skonsultowania się z lekarzem rodzinnym. Powinien dać Panu skierowanie na badanie krwi w celu określenia poziomu elektrolitów, których brak może powodować kołatanie serca. Elektrolity zmniejsza m.in. stres.
Kolejnym krokiem jest badanie kardiologiczne - ekg, echo serca. Jeśli powyższe badania wykluczą zaburzenia rytmu serca proszę udać się do psychiatry i psychologa, gdyż będzie to objaw zaburzeń lękowych, pot. nerwicy.