Kołatanie serca, mrowienie i drgawki

Od pewnego czasu występują u mnie kołatania serca tzn podczas raz podczas bójki oraz same od siebie oraz po alkocholu. Serce skacze wtedy od 90-130. Towarzyszy temu uczucie jakby się w nim coś ruszało blokowało a czasami jakby stawało. Potem po 1-2 godzina puls stabilizuje sie do 90 i tak utrzymuje przez 3-4 godziny. Normalnie puls mam 60-70. Miałem EKG, Echo serca i ogólna diagnostyke. W ostatnich czasach miałem problemy z niskim ciśnieniem teraz jest dobrze, mrowienie 90/38-40 i drgawki wtedy

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyspieszenie pracy serca pod wpływem silnych emocji, stresu, wysiłku fizycznego jest zjawiskiem normalnym. Do zwiększenia częstości rytmu serca dochodzi również pod wpływem alkoholu, kofeiny, nikotyny. Jeżeli wykonane przez Pana badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości, nie ma powodów do obaw. Gdyby jednak miał Pan poczucie nierównego bicia serca bądź też pojawiły się inne objawy, jak m.in.: zawroty głowy, duszność, ból w klatce piersiowej, omdlenie wskazana jest konsultacja lekarska. Pozdrawiam.