Kołatanie serca, mrowienie w rękach i uczucie strachu

Witam.Moj maz od okolo dwoch miesiecy dostaje dziwne ataki.Zaczyna sie od wysokiego cisnienia w glowie dotego kolatanie serca mrowienie w recach i uczucie strachu ze zaraz dostanie zawal serca albo umrze.Dodam ze pracuje na nocki od kilkunastu lat i ataki przewaznie sa pomiedzy 2 a 4 nad ranem.Raz zabralo go pogotowie ale nic nie stwierdzili.Zaczol pic krople nervosol i tabletki ziolowe.Dodam ze mieszkamy w angli i lekarze zawsze mowia ze to normalne.Ale ten strach martwie sie. Karolina

Objawy, które Pani opisuje, doświadczane przez męża, są typowe dla ataków paniki (tzw. lęku panicznego). Mogą one być skutkiem stosowania niektórych leków bądź chorób (np. nadczynności tarczycy). Z Pani opisu wynika jednak, że mąż został przebadany przez lekarzy. Jeśli podobne ataki nie mają źródła medycznego, to ich podłoże może być psychologiczne. Ataki paniki z pewnością dezorganizują życie pani męża. Strach przed kolejnymi atakami dodatkowo pogłębia symptomy i prowadzi do "błędnego koła". Proszę skontaktować męża ze specjalistą: psychiatrą bądź psychoterapeutą (najlepiej poznawczo - behawioralnym).

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza