Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 8 7 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kołatanie serca, nudności, zimny pot i zachwianie równowagi a wada serca

Witam, mam 18 lat i od miesiąca nie mogę spać na lewym boku z powodu "czucia serca" nie jest to żaden ból ale po prostu czuję, że mam serce i jest to dość nie przyjemne uczucie. Dodatkowo po wchodzeniu po schodach (inny wysiłek tak nie wpływa) serce bije mi tak mocno jakby miało z klatki piersiowej wypaść. Wczoraj po wypiciu 2 kaw poszedłem jeździć na rowerze, po pół godziny i powrocie do domu myślałem, że umrę. Nudności,zimny pot, zachwiania równowagi, czy może mieć to związek z wadą serca ?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Zawał serca

Każdego dnia w Polsce około 300 osób ma zawał serca. Co wywołuje zawał serca mięśniowego oraz jak wygląda jego późniejsze leczenie? Na zadane pytania, odpowiedzi udziela profesor Zbigniew Gaciong.

Witam! Opisywane dolegliwości mogą mieć związek w wadą serca, arytmią lub innymi schorzeniami układu krążenia. Z całą pewnością wymagają one dodatkowej diagnostyki. Przede wszystkim należy wykonać ekg i echo serca. Być może konieczne będzie również monitorowanie pracy serca podczas wysiłku. Myślę również że warto skonsultować się z kardiologiem.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy