Kołatanie serca, nudności, zimny pot i zachwianie równowagi a wada serca

Witam, mam 18 lat i od miesiąca nie mogę spać na lewym boku z powodu "czucia serca" nie jest to żaden ból ale po prostu czuję, że mam serce i jest to dość nie przyjemne uczucie. Dodatkowo po wchodzeniu po schodach (inny wysiłek tak nie wpływa) serce bije mi tak mocno jakby miało z klatki piersiowej wypaść. Wczoraj po wypiciu 2 kaw poszedłem jeździć na rowerze, po pół godziny i powrocie do domu myślałem, że umrę. Nudności,zimny pot, zachwiania równowagi, czy może mieć to związek z wadą serca ?

Witam! Opisywane dolegliwości mogą mieć związek w wadą serca, arytmią lub innymi schorzeniami układu krążenia. Z całą pewnością wymagają one dodatkowej diagnostyki. Przede wszystkim należy wykonać ekg i echo serca. Być może konieczne będzie również monitorowanie pracy serca podczas wysiłku. Myślę również że warto skonsultować się z kardiologiem.