Kołatanie serca, osłabienie i zimne poty

Ze względu na objawy: kołatanie serca, osłabienie, zimne poty itp. Lekarka skierowała mnie na krzywą cukrową, której wynik wyszedł następująco na czczo 94 po podaniu 75g glukozy po 1godz 128 i po 2godz spadło do 45. Czułam się masakryczne, dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej "pilne" jak mam to interpretować? Lekarz diabetolog zbył mnie mówiąc że mam hipoglikemie kazał poczytać na internecie, o tym, jeść min. 5 razy dziennie i mierzyć cukier godz po posiłku i tyle.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana diagnostyka w kierunku hipoglekemii reaktywnej - poposiłkowej, ewentualnie w kierunku guza wydzielajacego insulinę - insulinoma.
Proszę jeść regularnie posiłki, mniej więcej co 3-3,5 godz. Komponować posiłki tak, aby łączyć węglowodany z białkami lub/i tłuszczami.
Podstawą diety powinny być węglowodany złożone, o niskim IG – m.in. produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce (z wyjątkiem bananów, winogron, owoców suszonych).