Kołatanie serca po drzemce

Po pracy lubie sobie zrobic drzemke od pewnego czasu po przebudzeniu czuje jak mocno bije mi serce dodam ze mam nadcisnienie a serce w spoczynku zazwyczaj mi bije okolo 95 na minute choc czasami zwalnia i bije nawet 79 czy to moze byc tachykardia?jakie sa inne objawy tej choroby

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Tachykardia to stan, w którym serce uderza z częstością powyżej 100/min.
Jeśli chodzi o uczucie szybszego bicia serca po drzemce to jest to normalny stan, gdyż w czasie przebudzenia dochodzi do wzrost aktywności układu adrenergicznego, co prowadzi do wzrostu częstości skurczów serca.
Jeśli odczuwa Pan w takich sytuacjach kołatanie serca, nierówną jego pracę bądź inne objawy to należy o tym porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym.