Kołatanie serca po lekach Ebivol i Euthyrox

Witam, dwóch lekarzy przepisało mi następujące leki : Ebivol oraz Euthyrox. Od czasu rozpoczęcia leczenia odczuwam niepokojące kołatanie serca. W ulotce Euthyroxu jest wzmianka o możliwym skutku ubocznym - kołataniu serca. Natomiast ulotka Ebivolu zawiera informację o konieczności powiadomienia lekarza w przypadku nadczynności tarczycy. Ani jeden ani drugi lekarz nie reagują na prośbę o zmianę leków podyktowaną kłopotliwym kołataniem serca. Proszę o pomoc i informację czym można je zastąpić.

Dobry wieczór,

Nie wykluczone, że ma Pani dobraną zbyt dużą dawkę Euthyroxu. Proszę oznaczyć sobie TSH i FT 4 rano na czczo, bez leków, a leki zażyć dopiero po pobraniu krwi. Z wynikami proszę zgłosić się do lekarza. Sugerowałbym również oznaczenie stężenie potasu i magnezu we krwi, których niedobór może zwiększać ryzyko tachyarytmii.Po 70 rokuż życia, szczególniejeśli Pacjent ma obciążenia kardiologiczne leczenie niedoczynności tarczycy powinno zaczynać się od dawki 12,5, ew. 25 ug Euthyroxu na dobę. W razie potrzeby dawkę mozna zwiększyc po około 2 tygodniach.

Pozdrawiam

Marek Derkacz