Kołatanie serca podczas snu u osoby z nadciśnieniem i niedoczynnością tarczycy

Witam.Od ponad półtora roku budzi mnie kołatanie serca i czuje jakbym się odbijała od łóżka całe ciało mi pulsuje ,lekkie stuknięcie czegokolwiek doprowadza do szybszego bicia serca. dzieje się to tylko kiedy złapie pierwszy sen.Boje się że dostane jakiegoś zawału.Leczę się na nadciśnienie i niedoczynność tarczycy -hashimoto ,na wszystko biorę leki ,lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi na uspokojenie xanax, ale nic to nie daje.proszę o pomoc bo jest to bardzo stresujące.

Witam! Uczucie kołatania serca jest zjawiskiem subiektywnym i nie w każdym przypadku świadczy o występowaniu zaburzeń rytmu serca. Jeśli lekarz pierwszego kontaktu na podstawie bezpośredniego badania nie stwierdził zaburzeń rytmu serca, nie ma powodów do niepokoju. Opisane przez Panią dolegliwości mogą pojawiać się natomiast w zaburzeniach o charakterze lękowym. Jeśli upośledzają Pani funkcjonowanie należy rozważyć wizytę w Poradni Zdrowia Psychicznego.