Kołatanie serca przy atakach paniki i stresie

Pod koniec sierpnia siostra strasznie na mnie nakrzyczała i chciała mnie pobić. Poczułam straszny stres i miałam atak paniki, serce strasznie mi stukało, ale po paru minutach trochę ustało. Rano czułam, że to serce dalej mi stuka tylko, że nie tak bardzo jak wtedy, tylko miałam lekko podniesiony puls. Mam tak do dzisiaj, że ten puls nie jest taki straszny, ale przeszkadza mi bo ciągle odczuwam serce w brzuchu i w nogach. Jestem świeżo po PTSD. ale wyszłam z tego rok temu. Mogę mieć go ponownie?

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry, trudno udzielić pani odpowiedzi w tym miejscu. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą który pomagał pani podczas PTSD rok wcześniej i omówić z nim obecna sytuację. Pozdrawiam.

Być może silny stres związany z kłótnią z siostrą uruchomiał trudne emocje związane z przeżyciami z przeszłości. Nie pisze Pani jaką traumą spowodowany był PTSD. Myślę, że warto skonsultować się z terapeutą, który wtedy Pani pomagał i opowiedzieć mu o swoich objawach.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam Panią. Szczególnie zwraca moją uwagę koniec Pani opisu, w którym używa Pani nazwy PTSD. Mam nadzieję, że diagnozę Zespołu Stresu Pourazowego postawił specjalista i korzystała Pani ze specjalistycznej pomocy. Jeśli przyjmiemy, że znajdując się w sytuacji traumatycznej doświadczyła Pani poczucia zagrożenia to sytuacja, w której Pani siostra nakrzyczała na Panią i chciała Panią pobić znowu mogła wzbudzić poczucie zagrożenia. Kiedy ostatnio w sytuacji z siostrą poczuła się Pani zagrożona to mógł być to "czynnik spustowy" uruchamiający objawy, które Pani opisała. Jeśli była Pani w przeszłości w terapii z powodu PTSD proszę skorzystać z "narzędzi" które Pani otrzymała lub skontaktować się ze specjalistą. Być może najbliższe dni przekonają Panią czy objawy PTSD wróciły czy była to reakcja Pani organizmu na bieżącą sytuację, w której poczuła się Pani zagrożona. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/