Kołatanie serca przy prawidłowym ciśnieniu i pulsie

Dzień dobry Od kilku tygodni odczuwam kołatanie serca przy prawidłowym ciśnieniu i pulsie. Dochodzi do tego uczucie niepokoju i problemy z równowaga aczkolwiek zawrotow głowy nie odczuwam. Dziś znowu (drugi dzień miesiączki zawsze najbardziej obfity) pojawiły się te objawy Plus częste oddawanie moczu i "skaczacy" obraz. Przyznaję że mam ostatnio dużo stresu i raczej należę do nerwusów Ale nie chciałabym przesadzać w kkierunku nerwicy. Mam 25 lat.

Dzień dobry, radziłbym zrobić sobie rutynowe badania lekarskie ( EKG, rozszerzony
obraz krwi, analiza moczu). Następnie, ponieważ symptomy, o których Pani pisze mogą świadczyć o początkach nerwicy lękowej, dlatego równolegle zamówiłbym sobie wizytę
u psychoterapeuty we Wrocławiu . Jeżeli długo się czeka może Pani zdecydować się na konsultację online u mnie.
Napisała Pani bardzo mądrą uwagę, dotyczącą stresu, mądrą bo wiele osób nawet nie wie, że są poddane działaniom stresu. Poniżej cytaty z mojego artykułu na ten temat,
"Żyjemy w czasach zdominowanych przez stres, stres powodowany ustawiczną walką o byt, koniecznością rozpychania się łokciami, bezwzględnością innych ludzi, permanentnym zagrożeniem egzystencjalnym, globalizacją, manipulacjami, ustawicznym pośpiechem...Zanik wartości moralnych, mobbing, kiepski stan służby zdrowia, pogoń za pieniądzem,"... bwszystko to atakuje tak znacząco naszą psychikę, tak silnie stresuje nasz organizm, że ostatecznym efektem tej kumulacji i maksymalizacji stresu są choroby psychosomatyczne takie jak:
rak, choroby skóry czy owrzodzenia przewodu pokarmowego lub
zaburzenia natury psychicznej takie jak:
depresja, zaburzenia osobowości, stany lękowe i fobie, bezsenność, bóle głowy..."

Pozdrawiam i radzę potraktować tę sprawę poważnie

Dzień dobry!.
Faktycznie - objawy, o których Pani wspomina mogą mieć charakter nerwicowych.
W pierwszej kolejności polecam udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej aby wykluczyć podłoże somatyczne dolegliwości (tzn. "z ciała"). Dopiero wówczas gdy lekarz stwierdzi, że przyczyna może być psychiczna, należy udać się na konsultację do psychiatry bądź psychologa.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska