Kołatanie serca u młodej osoby

Witam. Mam na imię Mateusz i mam 21 lat. Od jakiegoś czasu - około pół roku, co jakiś czas, czasami jest to raz dziennie, czasami raz na 3 dni, podczas zwykłego rytmu bicia serca czuję jak serce dość mocno zabije - jakby się chciało wyrwać z piersi. To trwa dosłownie 2 sekundy. Nie wiem czy to jest normalne ? To się zdarza nawet gdy zwyczajnie siedzę - nie wykonuję żadnego wysiłku. Nie palę, pije okazyjnie, regularnie ćwiczę, ale nie są to ciężkie treningi. Czy mam jakieś powody do obaw ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Pana objaw zdecydowanie nie ma charakteru fizjologicznego. Może natomiast wskazywać na arytmię serca. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka (Holter EKG) pod okiem specjalisty kardiologa. Skierowanie uzyska Pan od lekarza pierwszego kontaktu.