Kołatanie serca w ciąży

Witam jestem w 5tyg ciazy. Mam 4letniego synka I wszystko byłoby super gdyby nie ostatich pare dni. Bardzo czesto mam kołatanie serca. Czytałam o tym, ale nie wiem czy moje kołatanie nalezy do 'normalnych' . Generalnie caly czas mam delikatne kolatania ale szczególnie wieczorem kiedy leżę usypiam dziecko, az zaczyna mi sie robic goraco na twarzy I zaczynam się denerwowac co jeszcze bardziej przyspiesza kolatanie. Serce czuje az w krtani I gardle nasila się kiefy leze na boku. Czy to poważne?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Należy zgłosić się do lekarza rodzinnego. Aby ocenić na ile poważne są powyższe objawy niezbędne jest badanie kliniczne i EKG serca.