Kołatanie serca, zaburzenia oddychania, lęk

witam pilnie prosze o porade wyszlam do sklepu zlapal mnie niepokój i nie moglam do konca zaczerpnąć powietrza myslalam ze sie dusze. zaczelo mi strasznie walic serce. gdy juz szlam poczulam zmeczenie i walenie serca z tego powodu zlapaly mnie dusznosci.gdy przyszlam do domu polezalam wszystko wróciło do normy.co to za choroba? lecze sie na tarczyce i mam hormony w normie.morfologia tez super nie mam kaszlu. ekg i echo bardzo dobre.pilnie prosze o porade.

Opisywane przez Panią objawy wyglądają jak napad lęku panicznego. Więcej na ten temat może Pani poczytać tu:
http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/dusza/ataki-paniki-co-robic-by-nie-ulegac-napadom-przerazenia_37537.html

Większość ludzi przynajmniej raz w ciągu życia doświadcza napadu paniki, zaś taki napad nie zagraża zdrowiu.

Gdyby problem się powtarzał najlepiej zgłosić się do psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego. Ta metoda terapii przynosi bardzo szybkie efekty i jest skuteczna w leczeniu lęku panicznego.

Pozdrawiam!

Witam. Podane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe, które mają podłoże psychologiczne i dlatego sugerowałabym żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa.
W przypadku zaburzeń lękowych psychoterapia jest sposobem leczenia z wyboru i daje bardzo dobre rezultaty ( oczywiście pod warunkiem rzetelnej współpracy ze strony pacjenta). Przeżywanie silnego napięcia emocjonalnego i lęku powoduje zarówno podniesienie ciśnienia jak i tętna, sam pomiar staje się również źródłem silnego stresu i wtórnie podnosi ciśnienie.