Kołatanie serca, zasłabnięcia - o czym mogą świadczyć takie objawy?

Jestem kobietą, mam 25 lat. Od około 2 tygodni mam silne kołatania serca w okolicach godziny 22 i potem dopóki nie zasnę, a także w nocy gdy się przebudzę. Od 4 dni doszły do tego zasłabnięcia, zawroty głowy. Najbardziej niepokoi mnie wrażenie, jakby serce przestawało mi na moment bić, a potem bije jak oszalałe. Na pewno bije bardzo nierówno: raz mocno, za chwilę jakby wcale, raz wolno, za chwile szybko. Rok temu urodziłam dziecko, w lutym robiłam badania podstawowe krwi, na tarczycę i OB. Wszystkie wyniki wyszły dobre. Od około pół roku mam silne bóle pleców w odcinku lędźwiowym, ale to wiążę raczej z noszeniem dziecka na rękach. Od ponad roku mam stany depresyjne (związane z faktem ciąży, potem opieki nad dzieckiem), nie byłam z tym u żadnego lekarza. Przy tym towarzyszą mi silne stresy, codzienne kłótnie. Dodam jeszcze, że moja mama i babcia chorowały na niedoczynność tarczycy. Najbardziej niepokoi mnie to serce, nie wiem czy szukać pomocy u jakiegoś lekarza, bo nie wiem czy ktokolwiek potraktuje poważnie takie objawy. Dlatego pytam tutaj - na co mogą wskazywać te objawy?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie.

Zdecydowanie jak najbardziej powinna się Pani skonsultować z lekarzem. Objawy jakie Pani opisała nie wskazują wprawdzie, by ich etiologia była poważna, aczkolwiek warto wykluczyć i poprawić jakość Pani życia poprzez zniesienie objawów.

Po pierwsze powinna skonsultować się Pani z lekarzem pierwszego kontaktu, który zrobi Pani podstawowe badania, takie jak morfologia, elektrolity, OB, glikemia, ekg czy też w razie potrzeby TSH. Fakt, że miała Pani robione badania rok temu nie ma właściwie znaczenia, ponieważ stan Pani zdrowia mógł ulec zmianie. Po wykonaniu badań, w przypadku podejrzeń jakiegoś stanu chorobowego dostanie Pani skierowanie do specjalisty (kardiologa, endokrynologa czy też psychiatry).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty