Kołatanie serca, zawroty głowy, drżenie rąk i trudności z oddychaniem w nerwicy

Witam! Mam problem, z którym kompletnie sobie nie radzę! Mianowicie od paru lat mam silne ataki, tj. kołatanie serca, duszności (strasznie ciężko mi się oddycha), uczucie jakby serce mi stanęło, a potem dwa, trzy razy mocno uderza, zawroty głowy, rano trzęsą mi się ręce, od paru dni doszły mrowienia całego ciała, a najbardziej głowy i twarzy, no i najgorsze: bóle klatki piersiowej, które są niemal cały czas i czasami są tak silne, że zgina mnie w pół, kłucie z lewej strony pod żebrami i uczucie jakby ktoś mi wrzątek lał do klatki. Badania krwi ok, echo serca też dobre i rezonans głowy też w porządku. Lekarz patrzy na mnie z uśmiechem i mówi, że nie wyglądam na chorą - diagnoza - NERWICA. A mi się po prostu nie chce w nią uwierzyć, bo te dolegliwości mam codziennie i ciężko mi jest normalnie funkcjonować, a jak złapie mnie taki atak, to trzyma parę dni... Ciągle myślę, że to coś poważnego, jakaś zatorowość czy inne diabelstwo... Strasznie się boję! Dodam, że mam 27 lat, jestem bardzo szczupła i raczej mam niskie ciśnienie. Mam dwójkę dzieci, więc mój strach o moje zdrowie jest tym bardziej silny... Bardzo proszę o pomoc, bo już nie wiem, gdzie mam się o nią zwrócić, czuję się coraz gorzej.... Czekam z niecierpliwością na odpowiedź ;) Pozdrawiam.

Witam!
Objawy opisane przez Panią oraz brak odchyleń w wykonanych badaniach dodatkowych sugerują z bardzo wysokim prawdopodobieństwem zaburzenia nerwicowe. Proszę uwierzyć lekarzowi, gdyż nie ma powodów do drążenia diagnostyki wbrew prawidłowym wynikom badań. Jeśli chodzi o nerwicę to objawy są naprawdę bardzo różnorodne, a objawy zgłaszane przez Panią są niemal typowe. Proponuję i zachęcam do konsultacji psychiatrycznej, nie trzeba do tego skierowania od lekarza rodzinnego. Odpowiednie leczenie przeciwlękowe pozwoli zminimalizować objawy lub nawet może je zlikwidować. Pozdrawiam serdecznie!