Kolega ma urojenia. Co mu może być?

Mój kolega od kilku miesięcy dziwnie się zachowuje, ma urojenia psychiczne, gdyż sądzi, że go ktoś śledzi oraz że ma podsłuchy w domu. On bardzo wierzy w to, miał nawet myśli samobójcze. Nikomu nie ufa, uważa że jego rodzina również chce jak najgorzej dla niego. Być może to efekt dopalaczy albo narkotyków, bo brał je. Nie zażywał niczego od miesiąca, ale jednak mu dalej to pozostało - jest agresywny i nadpobudliwy, ma koszmary, boi się spać. Co mu może być?

Witam!

U Pana kolegi mogą rozwijać się bardzo poważne zaburzenia psychiczne. Mogą one być wywołane przyjmowaniem substancji psychoaktywnych. Należałoby zachęcać go do wizyty u lekarza psychiatry. Tylko lekarz psychiatra na bezpośredniej wizycie będzie mógł zdiagnozować zaburzenie oraz zalecić odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam