Kolejna ciąża po stracie noworodka - kiedy możemy się starać?

Witam. W październiku urodziłam synka z wadą wrodzoną - przepukliną przeponową. Niestety nie udało się dotrwać do operacji i synek zmarł. Zrobiliśmy wraz z mężem badania (CMV , Toxo, rubella itp.), odbyliśmy spotkanie z genetykiem z kliniki badań prenatalnych, który stwierdził, że był to "przypadek". Bardzo chciałabym zajść w kolejną ciążę. O pierwszą staraliśmy się zaledwie 2 miesiące. Czy z następną też tak będzie? I czy to prawda, że po ciąży łatwiej zajść w kolejną? Poród odbył się przez CC; czy pół roku wystarczy? Tak twierdzą lekarze, a byłam u kilku, wyniki badań prawidłowe.

Witam serdecznie.
Trudno określić, jak długo trzeba będzie czekać na kolejną ciążę. Skoro nie było problemów z zajściem  w poprzednią, to najprawdopodobniej nie powinno być problemów z zajściem w kolejną ciążę. Czas, jaki należy odczekać z kolejną ciążą po cesarskim cięciu to od 6 miesięcy do 2 lat. Większość ginekologów twierdzi, że rok to bezpieczny odstęp czasowy. Jednak jest to sprawa indywidualna. Jeżeli w Pani przypadku ginekolog radzi odczekać pół roku i rozpocząć starania to należy zastsować się do jego zaleceń.
Pozdrawiam