Kolejna miesiączka po 15 dniach

Witam 26.10 miałam regularny okres i dziś ku mojemu zdziwieniu tj. 9.11 czyli po 15 dniach znowu dostałam miesiączkę. Trochę mnie to niepokoi bo to 2 tygodnie za wczasu, nigdy nie miałam takiej sytuacji, cykle zawsze były regularne około 26 - 28 dni. Mam 27 lat, nie stosuje żadnych leków, antykoncepcji hormonalnej. Jedyne co się zmieniło to przeprowadziłam się z okolic Żywca do Krakowa, czy zmiana klimatu mogła tak zadziałać czy to raczej nie to? Czy może być inny powód tak wczesnego krwawienia?

Milena Lubowicz

Rzeczywiście cykl bardzo krótki. Może się tak zdarzyć że stres, przeprowadzka i różne czynniki wpływają na wahania hormonalne i wcześniejszą miesiączkę. Proponowałabym wykonać test ciążowy, gdyż wcześniejsze krwawienie może też sugerować krwawienie implantacyjne. W razie utrzymywania się problemów z regularnością cykli proszę udać się na wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam