Kolejne strarania po laparoskopii i poronieniu - kiedy możemy zacząć?

Staramy się z mężem od ponad 2 lat o dziecko. W 05.2009 poronienie w 5tc. Mam podwyższony testosteron. W 10.2010 miałam robioną laparoskopię - powód PCOS i niedrożne jajowody. 10.02.11 badanie hormonu Beta HCG: wynik 389, a 15.02 urósł do 1950. Byłam wówczas u lekarza, który podczas USG nie widział jakiegokolwiek pęcherzyka. Przyjmowanie progesteronu doustnie i dopochwowo. 22.02 wykonałam koleją Betę HCG i spadła do 1803:( Trafiłam do szpitala. Tam na USG nic nie było widać w macicy, obserwacja i podejrzenie ciąży pozamacicznej. Beta z dnia na dzień spadała: 1559, 1109, 930. Lekki ból jajnika, zaczęłam plamić, a potem krwawić, ból brzucha. Nadal nie było widać jakiegokolwiek pęcherzyka w macicy. Podejżenie ciąży pozamacicznej. Wykonano więc 01.03.11 kolejną laparoskopię diagnostyczną i wyłyżeczkowano jamę macicy. Lekarz powiedział, że miałam krew w macicy, a bardziej w zatoce Douglasa. Nie była to jednak ciąża pozamaciczna, a samoistne poronienie. Na kontrolę do lekarza idę za 3 tyg. Moje pytanie: dlaczego pomimo wykonanej laparoskopii, udrożnionych jajowodów nastąpiło poronienie? Jak temu zapobiec? Co może oznaczać krew w zatoce Douglasa? Czy jeśli zacznę np. za tydzień współżycie, czy to będzie nieodpowiedzialne? Kiedy mogę rozpocząć kolejne starania?? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!
Zalecany okres po zabiegu to trzy miesiące.
Krew w zatoce Douglasa jest objawem krwawienia do brzucha. Jeśli nie stwierdzono ciąży pozamacicznej, to trudno mi stwierdzić, skąd krew znalazła się tam u Pani.
Na początku swojej wypowiedzi stwierdziła Pani, że jajniki były niedrożne, stąd być może podwyższony poziom Bhcg nie był objawem ciąży tylko np. jakiejś zmiany na jajniku.
Z poważaniem