Kolejne wiercenie w zębach

Witam, 3 dni temu byłam u dentysty na wymianie wypełnienia w zebie 4 i 5 bo niby pojawiła się próchnica,stomatolog rozwierciła, wypełniła glassjonomerem. Wchodziło mi tam jednak jedzenie więc po dwóch dniach wróciłam, tym razem byl inny dentysta, rozwiercił, wsadził więcej wypełnienia.Robiłam to bez znieczulenia, wiercenie bolało, zab potem także.W domu gdy chciałam sprawdzić zęby, okazało się, że plomby są czarne!Chce je wymienic prywatnie ale czy kolejne - 3 juz wiercenie nie bedzie przesada?

Witam serdecznie,
Wszystko zależy od technik opracowania zęba - wymiana wypełnienia, szczególnie jeśli jest wykonywana w powiększeniu i z użyciem technik oszczędzających tkanki zęba, prawie w ogóle nie zbiera własnych tkanek zęba.
W dodatku wypełnienia światłoutwardzalne, jeśli są wykonane prawidłowo, są zarówno bardziej estetyczne, jak i szczelne.
Jednak jeśli obecne wypełnienie jest szczelne, to ze względów zdrowotnych nie ma wskazań do jego wymiany, chyba że przeszkadza ono pod względem estetycznym.