Kołek z tworzywa sztucznego po rekonstrukcji ACL

Witam. Kilka miesięcy po rekonstrukcji ACL gdy zeszła już opuchlizna, spod skóry zaczął wyłaniać się kołek z tworzywa sztucznego, ten dobijany młotkiem podczas zabiegu. W chwili obecnej odstaje od kolana ok. 1 cm. Boję się, ponieważ ma on ostre krawędzie i w każdej chwili po zahaczeniu o cokolwiek może dojść do rozerwania skóry i dalszych powikłań. Można ten kołek usunąć bądź przypiłować?

Szanowany Panie odpowiedź brzmi: Tak.
Najlepszą drogą postępowania byłby kontakt z operującym Pana ortopedą.
Lub w drugiej kolejności konsultacja z innym ortopedą.
Pozdrawiam