Koleżanki z klasy poniżają mnie - gdzie szukać pomocy?

Mam 14 lat i jestem w pierwszej klasie gimnazjum. Dziewczyny z mojej klasy traktują mnie jak szmatę, poniżają mnie, wyśmiewają, a ja już dłużej tak nie mogę. Często myślę o samobójstwie, często mam już żyletkę przy żyle, ale nie mogę, bo nie mogę znieść myśli, jak sobie poradzi z tym moja rodzina. Wiem, że mogę ich zranić, ale ja mam dość, ciągle się boję, bo dziewczyny mi grożą. Chociaż dorośli wiedzą, co się dzieje w mojej klasie, nie mogą nic zrobić, a ja ciągle płaczę i się kaleczę. Co z tym zrobić, jaki jest inny sposób na pozbywanie się wewnętrznego bólu? Pomóżcie.

Witam!

Jesteś młodą osobą i potrzebujesz pomocy ze strony innych, by móc poradzić sobie z problemami. Dziewczyny ze szkoły mogą ponieść poważne konsekwencje za swoje zachowanie. Dlatego warto, żebyś porozmawiała ze swoimi rodzicami o swojej sytuacji w szkole. Poproś ich, żeby interweniowali u wychowawcy i dyrektora szkoły. Porozmawiaj z nimi o wizycie u psychologa. Rodzice są Ci najbliższymi osobami, dlatego do nich w pierwszej kolejność warto zwrócić się po pomoc. Opowiedz im o tym, jak się czujesz i że sobie nie radzisz z tą sprawą. Autoagresja może zmniejszać cierpienie psychiczne, wywołując ból fizyczny, ale nie rozwiązuje Twoich problemów. Dlatego tak ważna jest rozmowa z bliskimi i ich wsparcie. Dzięki pomocy innych osób możesz poradzić sobie z tym problemem i znaleźć najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. W ciężkich chwilach, kiedy jest Ci bardzo źle, możesz dzwonić na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Pozdrawiam