Kolki po mleku modyfikowanym u noworodka

Witam, córka ma 6 tyg. Ze względu na skazę pije Nutramigen, po którym stolec oddaje w trakcie każdego posiłku, głośne bulgotanie w brzuszku, ciągłe odbijanie, prężenie się, niespokojny sen, furkotanie w nosku. Czy możliwe jest aby córka źle tolerowała to mleko przecież jest ono chyba najbardziej antykolkowe. Po urodzeniu przez krótki czas piła Enfamil, po którym prócz wysypki nie było takich sensacji. Później wróciliśmy na chwilę do Enfamilu i dostała mega kolek. Czy to wina mleka?

Witam, wybór mleka modyfikowanego nie zawsze jest łatwy, a dzieci różnie je tolerują mimo podobnego składu. Wzmożone oddawanie stolca, napięty brzuszek, odbijanie po posiłku, nieżyt noska, wysypka na ciele i zaburzenia snu mogą być spowodowane nietolerowaniem pokarmu przez dziecko. Kolka natomiast może być spowodowana innymi czynnikami (nie do końca wiadomo, dlaczego u jednych dzieci występuje a u innych nie), dlatego zmiana mleka i współwystąpienie kolki mogło się zbiec w czasie (kolki najczęściej ustępują po skończeniu 3 miesiąca życia). Warto wypróbować jeszcze inne rodzaje mleka i znaleźć takie, po którym maleństwo nie ma takich dolegliwości. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się na konsultację do pediatry.
Prawdopodobnie córeczka jest uczulona na białko mleka krowiego i będzie konieczność podawanie mleka bardziej zhydrolizowanego - np. Bebilon amino.
Istnieje też szansa że dziecko ma kolkę.
Wówczas należy masować dziecko po brzuszku - zgodnie ze wskazówkami zegara, zrobić wieczorem kąpiel, wymasować przed snem oraz dopilnować aby małej się odpiło po karmieniu.