Kolki u miesięcznego dziecka

Jak moge jeszcze pomoc mojej miesiecznej córci w cierpieniach zwiazanych z kolką ?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż właściwie podłoże powstawania kolek u dzieci nie jest wystarczająco dobrze poznane. U części mam dobrze sprawdza się zastosowanie specjalnych naparów ziołowych dla kobiet karmiących, inne zauważają znaczącą poprawę po masażu brzuszka lub podczas noszenia dziecka w specjalnej huście. Jeżeli problem jest bardzo dokuczliwy warto się skonsultować z lekarzem lub położną prowadzącą dziecko - być może wskazane jest bowiem stosowanie probiotyków lub enzymów ułatwiających przyswajanie laktozy z mleka matki.