Kolki u noworodka

Witam. Ok. miesiąca temu urodziłam zdrową córkę. Obecnie karmię ją sposobem mieszanym, gdyż brakuje mi pokarmu. Mała często ma wzdęty brzuszek i bardzo płacze. Różne domowe sposoby zawodzą. Przyczyną może byc połykanie powietrza, gdyż karmię przez kapturek. Jak można złagodzic objawy kolkowe? Jak radzic sobie z dokarmianiem malca, tak by ustabilizować karmienie?
ponad rok temu

Witam,

Na rynku dostępnych jest kilka łagodnych środków przeznaczonych dla niemowląt, które łagodzą i zapobiegają występowaniu kolki. Najlepiej udać się do pediatry lub spytać pracownika apteki, który z leków jest najczęściej wybierany i polecany przez lekarzy oraz matki.

Jeśli chodzi o karmienie, w pierwszych miesiącach życia dziecka, powinno być one tak częste, jak domaga się maluch, jest to tzw. karmienie na żądanie. Nie można ograniczać podaży mleka wśród niemowlaków, ponieważ one najlepiej wiedzą, kiedy są głodne. Z czasem częstotliwość karmienia będzie się zmniejszać, w 7 miesiącu życia maluch je pokarm matki lub mleko modyfikowane już 5-6 razy w ciągu doby, a pozostałe zapotrzebowanie jest pokrywane przez posiłki uzupełniające.

Pozdrawiam.