Kolonoskopia a obecność polipa

Wykonano u mnie kolonoskopię. Usunięto w esicy 2 polipy 3 i 5 mm. We wstępnicy znaleziono polip 15mm do polipektomii w warunkach szpitalnych. Co to znaczy? jak wykonany będzie zabieg usunięcia polipa, czy jest powód do niepokoju?

Niektóre większe polipy wymagają 24 godzinnego okresu obserwacji po usunięciu. To tylko świadczy o tym, że lekarz który podjął taką decyzję postępuje bardzo odpowiedzialnie.