Kolonoskopia a zapalenie żołądka i problemy z jelitami

mam uczucie ciezkosci w nadbrzuszu i uczucie sciskania w zoladku i bolesne ssanie stwierdzono dwa miesiace temu zapalenie zoladka a bole mam od tygodnia mam miec robiona kolonoskopie na dniach bo mam tez problemy z jelitami mam pytanie czy przy takich dolegliwosciach w nadbrzuszu mozna wykonac kolonoskopie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, można - jeśli tylko będzie Pan w stanie się odpowiednio przygotować do badania kolonoskopowego (spożycie dużej ilości płynu w dobie przed badaniem).