Kolonoskopia w kierunku choroby Crohna

Dzień dobry, Mam pytanie czy jest sens ponownie wykonywać kolonoskopie (ostatnia była 1.5 roku temu) w kierunku Choroby Crohna jeśli w poprzednim badaniu nic nie wyszło? (Były wycinki i było wszystko ok). Od kilku miesięcy sa niedobory żelaza i b12. Jest niedokrwistość, bóle brzucha, wzdęcia. Uporczywe zaparcia z krwawieniem (świeża krew na stolcu i papierze). Wykryto tez hashimoto. Czy jest możliwość zęby przez 1.5 roju rozwinął się crohn? Pozdrawiam serdecznie

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

Opisywane objawy są niepokojące, więc nie radziłabym rezygnować z kolonoskopii. Choroba Crohna przebiega z okresami zaostrzenia i remisji. Choroba Crohna jest chorobą autoimmunologiczną, więc może pojawić się w każdym momencie życia czasami nawet niespodziewanie.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko