Kolor nasienia - czy powinienem się niepokoić?

Witam. Mam 20 lat. Mój problem polega na tym, że od około 3 tygodni zauważyłem nietypowy kolor nasienia, choć nie wiem, czy szybciej już tego nie było. Czasami prócz normalnego zabarwienia ma też dodatkowe żółte lub też jasno brązowe, ale także zdarza się normalne zabarwienie, jakie powinno być. Tak więc problem zabarwienia nie jest za każdym razem, ale czasem zdarza się być inny, powyżej wymieniony. Dodatkowo zauważyłem, iż raz na jakiś czas mam takie małe grudki takiego samego zabarwienia co nasienie. Zdarza się też lecz bardzo rzadko, można powiedzieć, iż kilka-kilkanaście razy w roku ból prawego jądra. Jest on wtedy bardzo mocny, nasilony trwający kilkanaście minut. Co może mi dolegać? Czy może jest to normalna rzecz i nic się nie dzieje? Co mam robić.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zmiana zabarwienia oraz konsystencji spermy w połaczeniu z bólami jąder mogą sugerować o stanie zapalnym gruczołu krokowego, jąder, najądrzy lub pęcherzyków nasiennych. Rzadko zdarza się również, że takie dolegliwości mogą być objawem nowotworu w obrębie narządów płciowych. Powinien Pan udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który po wstępnym zbadaniu powinien wydać skierowanie do poradni urologicznej. Proszę nie lekceważyć tego problemu.