Kolor spermy a płodność

Witam. Mój chlopak ma przezroczysto-żółtą spermę. Od 17 lat jest cukrzykiem. Boję się, że jest niepłodny. Czy taki kolor spermy oznacza niepłodność? Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

kolor spermy nie świadczy o niepłodności. O tym może zadecydować badanie nasienia. Cukrzyca może poprzez niektóre powikłania utrudniać prokreację, natomiast sama w sobie nie powoduje niepłodności.