Kolor stolca po porodzie

Jestem tydzień po porodzie i zaniepokoił mnie kolor mojego stolca. Od tygodnia mam kolor czarny czy to może być wynikiem przyjmowania Sorbifer który otrzymałam na skutek kiepskiej morfologii?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, preparaty żelaza mogą zmieniać zabarwienie stolca. Po dwóch tygodniach od porodu wskazany jest jednak kontakt z lekarzem rodzinnym i zbadanie poziomu hemoglobiny we krwi celem oceny skuteczności leczenia.