Kolorowe soczewki kontaktowe dla 11-latki

Witam. Moja jedenastoletnia córka upiera się, żebym kupiła jej soczewki kolorowe i jednocześnie korekcyjne z pewnej zagranicznej strony. Nie jestem jednak pewna, czy dziecko w takim wieku może soczewki nosić. Nie znam się niestety na soczewkach, ale słyszałam, że można nosić je od 15 lat, bo młodszym osobom oczy jeszcze rosną. Czy jest to prawda, czy jedynie mit? Jeżeli moja córka ma astygmatyzm i 11 lat, mogę kupić jej takie soczewki? Pozdrawiam, Daria

Witam. Byłabym ostrożna w tym wieku/11 lat/.Moja córka nosiła soczewki w tym wieku ale miała blisko do okulisty/Zarcik/.Proponuje soczewki 1 dniowe np. 1day moist firmy Johnson & Johnson. toryczne. Nie kupujmy ładnych tylko dobre Soczewki aplikuje lekarz lub optometrysta.Jest to produkt medyczny nie skarpetki.Konieczne są kontrole. Ja kontroluję po aplikacji za 7 dni za 1 m-c a potem co 6 miesięcy.Drugie pytanie- oko rosnie a soczewka trochę zapobiega we wzroście krótkowzroczności, tak że to akurat korzystne działanie. Pozdrawiam