Koloskopia i krew w stolcu

Dzień Dobry, Panie Doktorze dzisiaj miałem wykonaną kolonoskopię w związku pojawieniem się krwi w stolcu (zdarzenie jednokrotne) Proszę o analizę :per rectum - okolica odbytu niezmieniona, w zasięgu palca bez zmian Endoskopowo broczące guzki krwawnicowe w kanale odbytu Kolonskop wprowadzono do kątnicy uwidaczniając zastawke Bauhina oraz wejście do ileum terminale - biopsja nr , Śluzuwka jelina prawisłowa. Jedynie w bańce odbytnicy rysunek delikatnie zatarty - wycinek nr . Proszę o ocenę

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

wszystko wskazuje na to, że źródłem krwawienia są hemoroidy. Polecam wizytę u proktologa, który zapisze stosowne leczenie lub zadecyduje o leczeniu operacyjnym jeśli będą takie wskazania.
Podczas badania kolonoskopowego były pobrane wycinki do badania histopatologicznego, więc proszę pamiętać o ich odebraniu.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko