Kolposkopia i 6 tydzień ciąży

Witam i proszę o pomoc. Dwa tygodnie temu miałam wykonane badanie kolposkopowe z pobraniem wycinka, tydzień po zabiegu dowiedziałam się, że jestem w 6 tygodniu ciąży. Od czterech dni mam plamienia i ból w dole brzucha. Jest to moja pierwsza ciąża. Czekam na odpowiedź, czy to plamienie to jest normalne? Dodam, że byłam u lekarza i dowiedziałam się o tym plamieniu. Prawdopodobnie spowodowane pobraniem wycinka. Pozdrawiam i dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Osobiście nie sądzę, żeby plamienie i bóle dołu brzucha były spowodowane pobraniem wycinków z tarczy szyjki macicy przeszło 2 tygodnie wcześniej. Nie można bagatelizować żadnych niepokojących objawów i przyjmować postawy oczekującej - zwłaszcza we wczesniej ciąży. Proponuję jak najszybszą wizytę u lekarza ginekologa (jeśli trzeba, proszę zgłosić się do szpitala ginekologicznego), w celu zbadania, wykonania usg ginekologicznego dla oceny płodu, oraz wykonania podstawowych badań.